התקנת בריכות נוי

מחפשים התקנת בריכות נוי? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

דרך נהדרת להוסיף נופח עיצובי מהמם לגינה הביתית היא להתקין בה בריכת נוי או אפילו מספר בריכות נוי. תוספת של מים זורמים וחיים אל הגינה שלא ניתן להחליף בשום אלמנט עיצובי אחר שילוב של מים עם דגי נוי ומצחיית מים משדרגת משמעותית את חצר הבית. לכן ישראלים רבים בוחרים לבחון את האפשרות של התקנת בריכות בבית שלהם ואילו גם כמות האנשים שבוחרים לשלב את האלמנט העיצובי הייחודי הזה גדלה משנה לשנה. הקמה של בריכות נוי, גידול באפשרויות המוצעות לצרכן והזלה משמעותית של עלויות הציוד הנלווה הנדרש, הפכו את האופציה הזאת לזמינה ופשוטה יותר עבור רוב האנשים. 

 

איך מתכננים התקנת בריכות נוי?

הפרמטרים שצריך לקחת בחשבון לפני שמקימים בריכה מתחילים בלהבין איפה בדיוק רוצים למקם את הבריכה בגינה. צריך לשאוף למקום שבו צמחיה לא תנשור אל תוך המים אבל גם מיקום שרואים בצורה מעולה מרוב המקומות בחצר. הבריכה צריכה להיות ממוקמת לפחות חלקית בצל על מנת שלא תתחמם מדי ולא יהיו אחוזי אידוי גבוהים מדי. אחרי ששלב התכנון בוצע בוחרים את הבריכה הרצויה והמתאימה על פי התכנון המקדים, כך ניתן להגיע לתוצאה המרבית.

 

 

אפשרויות של בריכות נוי

לאחר התכנון מגיע השלב בו צריך לבחור איזה סוג של בריכה רוצים. את זה בוחרים עוד לפני בכלל שמדברים על גודל ועומק הבריכה. ניתן לבחור בין בריכה מוכנה מראש שמתלבשת בתוך בור שנחפר באדמה לבין בריכה של יריעות, אותה אפשר לעצב כמעט בכל צורה רצויה או בריכת נוי יצורה שבונים בעזרת תבנית. לכל אחת מהשיטות האלו יש את היתרונות שלה וכל אחת מהן מתאימה לצרכים אחרים. זה שלב מעולה להתחיל להתייעץ עם איש מקצוע בתחום שידע להתאים את הצרכים של הגינה לסוג בריכת הנוי שיהיה היעיל ביותר למקום.

 

בריכת נוי מוכנה או בעיצוב אישי

לבעלי המקצוע קל יותר לבצע התקנת בריכות נוי מוכנות. זאת מאחר והתוצאה ברורה עוד טרם התקנת הבריכה ואין הרבה מדי מקום לטעויות. הנפח והעומק של הבריכה קבועים מראש וניתן להגיע לתוצאות טובות יותר ומותאמות יותר לרצונות ולציפיות של הלקוח.

אם לא ניתן לבנות בריכת נוי מתוך האפשרויות של הבריכות המוכנות, בגלל שאין צורה או גודל מתאימים, אפשר לבנות בריכת יריעות. היתרון של בריכת היריעות הוא שניתן להתאים אותה לכל צורה וגודל כמעט אבל החיסרון שלה הוא שקשה לדעת איך בדיוק תצא הבריכה, לכן מדובר בסוג של ניסוי וצריך לקחת את זה בחשבון טרם ההליך.

 

השלב הראשון של ההתקנה

לאחר שלבי התכנון והבחירות השונות שיש לעשות, מגיע השלב של העבודה בפועל ושל התקנת בריכות נוי בגינה. הדבר הראשון שאנשי המקצוע יבצעו יהיה חפירה על פי מתווה הבריכה והגודל שלה ופילוס מיטבי של הבור שיצרו. לאחר מכן מניחים בתוך הבור יריעות שונות להגנה על הבריכה ולמניעה של נזקים עתידיים. השלב הבא יהיה להכניס את הבריכה לתוך הבור במקרה והיא מוכנה מראש או במידה ומדובר בבריכה יציקה, זה הזמן בו יוצקים בפועל את הבריכה אל תוך הבור. אם מדובר בבריכת יריעות, זה השלב בו מנוחים אותם ויוצקים חומרים אוטמים.

 

שלב שני של ההתקנה

השלב השני של התקנת בריכות נוי יהיה תמיד שלב הנחת הציוד במקום. לאחר עבודת טפסנות ובניה של הבריכה במקום, מתחילים להניח את התשתיות של הצנרת והציוד הטכני. אליהם מרכיבים בשלבים את המשאבות השונות, הסנן ואם יש דברים נוספים שיש צורך להרכיב, כמו למשל תאורה תת מימית וכולי. לאחר שכל אלו מונחים ומקובעים בבטחה למקומות, מתחילים לעצב את תוך הבריכה. זה הזמן בו יוצרים מפלים שונים, גבעות, תחתית אבנים או צורות שונות.

 

 

סיום ההתקנה

השלב השלישי הוא שלב הבדיקות ומילוי המים בבריכה. זה השלב החשוב ביותר. ראשית כל בודקים את הציוד ואת התקינות של הבריכה ככל שניתן לפני שממלאים אותה. אם הכל תקין, זה השלב בו ממלאים אותה במים . לאחר שהבריכה מלאה אפשר להתחיל להוסיף אליה כל מה שרוצים. בדרך כלל עכשיו משלבים הכנסה של דגים אל תוך הבריכה, צמחי מים שונים וכולי. ברגע שהבריכה התמלאה והכל נראה תקין, מסתיימת עבודתו של המתקין והבריכה מוכנה.

 

תחזוקת הבריכה

לאחר השלבים המייגעים של התכנון, הבחירה של הבריכה מתוך אין ספור האפשרויות ועד התקנת בריכות נוי בפועל, מגיעה שלב שלו כולם מחכים – פשוט לשבת ולהנות מהיופי. עם זאת, צריך לזכור שגם לאחר שהבריכה כבר מותקנת יש לשמור עליה היטב על מנת שתשרוד לאורך שנים. ראשית כל, פעם בתקופה כשהמים נהיים עכורים יש לבצע החלפה, לפחות חלקית, של המים.

את המשאבות יש לנקות מפעם לפעם על מנת לשמור על אורך חייהן. גם את הקרקעית מומלץ לנקות מפעם לפעם על מנת שלא תשפיע על איכות המים בתוך הבריכה. מה גם שאם ישנם שיירים עצים שנופלים לתוך הבריכה כדאי להרים אותם ממנה לפני שהם מייצרים אי אלו נזקים.

 

איך מתמודדים עם החורף הישראלי?

אז התקנה בריכת נוי מהמת והיא מושלמת בחצר, אבל מה קורה שמגיע החורף, הטמפרטורה צונחת והגשמים מתחילים להגיע? הטריק החשוב ביותר הוא להכין את הבריכה טרם הגשמים. הדגים בתוכו לא אמורים להינזק מהטמפרטורות הקרוב אבל במידה ומאיזה שהיא סיבה הבריכה נמוכה יותר מהסביבה שלה, ישנה סכנה של סחף של אדמה או חומרים אחרים אל תוך הבריכה. ההמלצה היא לוודא שהבריכה מורמת בגובה מעל לפי השטח ובמקרה שלא, לוודא שסביבה לא יהיו חומרים מסוכנים שונים, כדי שלא ייסחפו לתוכה ויעשו נזקים.

 

תוכן עניינים