התקנת ממטרות

מחפשים התקנת ממטרות? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של המקצוענים, הזמינו עכשיו:

אי אפשר לתכנן, לעצב ולתחזק גינה בלי ממטרות. אז אם עד היום עוד לא התקנתם את הממטרות המתאימות ביותר עבור הגינה שלכם, כדאי שתקראו את המאמר הבא ובעיקר תבינו כיצד הן יכולות לחסוך לכם גם זמן ועוגמת נפש וגם הוצאות מיותרות התקנת ממטרות היא חלק מסל שירותים רחב שניתן על ידי חברות בתחום הגינון. מנגד, בעלי גינות רבים מנסים להתקין את הממטרות לבד. העניין הוא שלמרות שבשביל להתקין את הממטרות לבד משלמים לכאורה פחות, התוצאות לא מספיק טובות.

אז אם לא משלימים את התהליך המקצועי במלואו, עלולים לגרום יותר נזק מתועלת דווקא במערכת ההשקיה הכי חשובה עבור הגינה או החצר.התקנת ממטרות מתבצעת בהתאמה אישית ובתהליך יחסית קצר. קודם פוגשים בעלי מקצוע כדי לקבל הכוונה כללית, לאחר מכן מתאמים ציפיות ואז שומעים מה המחיר. במידה והמחיר עולה בקנה אחד עם העלויות המקובלות בענף הגינון בכלל ובתחום של התקנת ממטרות בפרט, ניתן לעבור לשלב שבו קובעים לוח זמנים.

 

שיקולים חשובים עבור התקנת ממטרות

השאלה היא לאיזה שיקולים בעלי מקצוע מענף הגינון יכולים להתייחס בבואם להשלים את התהליך של התקנת ממטרות. אם יוצאים מתוך נקודת הנחה שלפיה אחת המטרות העיקריות של התייעצות עם בעלי מקצוע היא ריכוז כל השאלות וגם התשובות תחת קורת גג אחת, זה קריטי לבחור נכון את השירות המתאים ולהבין איזה ערך מוסף הוא מגלם בתוכו.

כך לדוגמא מגלים שבעלי מקצוע לוקחים בחשבון גם את העלות של התקנת ממטרות וגם את התפקיד שלהן. כמו כן, התפקיד של בעלי מקצוע הוא לבצע בפועל את ההתקנה אבל לדאוג שהמים יגיעו לכל המקומות המתאימים. מעבר לכך, התקנת ממטרות בצורה מקצועית חשובה כי היא היחידה שמאפשרת לתכנן את כל מערך ההשקיה לפי הפרמטרים הרלוונטיים: סוג העצים, סוג הצמחיה, מספר העצים, המיקום של השיחים, סוג הקרקע, אופי האדמה, כמות המשקעים בכל אזור וכן הלאה.

 

החשיבות של התקנת ממטרות

התקנת ממטרות היא חלק ממערכת שיקולים רחבה יותר. בגלל החשיבות של השקיה נכונה עבור הגינה המטופחת, אין ברירה אלא להשקיע גם בתהליך של התקנת ממטרות. העניין הוא שיש סוגים שונים של ממטרות וגם את ההתקנה של כל אחת מהן אפשר לבצע בצורה אחרת לגמרי, לכן חייבים לערב בעלי מקצוע.

התייעצות עם בעלי מקצוע עוזרת להבין בשלב מוקדם מאוד מה היתרונות השונים של התקנת ממטרות. זהו פתרון אידיאלי עבור מי שרוצים לשלב את הממטרות בגינה גדולה, בחצר קטנה או אפילו במקומות ציבוריים כגון פארקים וגינות משחקים. בכל אחד מהמקרים האלה, רואים שקהל היעד והלקוחות של שירותי התקנת ממטרות כוללים גם את הסקטור הפרטי והמסחרי וגם את הסקטור הציבורי.

 

כמה עולה לבצע התקנת ממטרות?

העלות של התקנת ממטרות אינה אחידה אלא מושפעת משורה ארוכה של גורמים. ראשית, צריך לתמחר את השירות של התקנת ממטרות לפי גודל הגינה או החצר. ככל שהגינה גדולה יותר ומתקינים כמות גדולה יותר של ממטרות, כך המחיר יעלה. אז אם רוצים לקבל הצעת מחיר הגיונית על התקנת ממטרות ולא להיות מופתעים ברגע האחרון, צריך לוודא שלוקחים בחשבון את הפרמטר הזה.

שנית, כדאי לבדוק כמה עולה לבצע התקנת ממטרות לפי צרכים מיוחדים – כמו למשל סוג הצמחיה או הפרחים. יכול להיות שסוגים מסוימים של פרחים או צמחיה יחייבו שימוש בממטרות מיוחדות מבחינת אופן הפיזור של המים. במקרים כאלה, המחיר של התקנת ממטרות יהיה גבוה יותר.

כמו כן, העלות של פרויקט מהסוג של התקנת ממטרות מושפעת מהנגישות. לא בכל גינה ניתן להגיע בקלות אל כל האזורים והפינות שבהם מבצעים התקנה מקצועית של הממטרות. כדי שההתקנה תהיה גם מקצועית וגם יסודית, בוחרים היטב את המיקום ומכניסים למערכת השיקולים את העניין של נגישות וזמינות.

 

איך בוחרים ממטרות להתקנה?

בחירת ממטרות היא בדרך כלל חלק ממערכת השירותים הניתנים על ידי בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. מצד שני, כמובן שבעלי הגינה או החצר מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות. אז כדי לקבל החלטה מושכלת, רצוי להשוות בין סוגים שונים של ממטרות לפי המפרט הטכני המלא שלהן.

היתרון של בדיקת המפרט הטכני לפני שבוחרים ממטרה הוא שניתן להיעזר בנתונים גם כדי לדעת איזו התקנה תהיה המקצועית ביותר. כאשר המפרט הטכני מתאר יכולת פיזור מים גבוהה של הממטרה, תהיה לזה מטבע הדברים השפעה על ההתקנה ועל המיקום המומלץ או המחיר.

 

באיזה גינה צריך לבצע התקנת ממטרות?

התקנת ממטרות חשובה לכל סוגי הגינות. היא אידיאלית בגינה פרטית וקטנה שבה רוצים להשיג את הפתרונות הכי טובים מבחינת צמחיה, אך היא יכולה לסייע בעוד מידה גם בחצר גדולה שמשתרעת על פני כמה דונמים שלמים. באופן דומה, התקנת ממטרות יכולה להתאים לגינות ציבוריות או פארקים שלמים.

המטרה של התקנת ממטרות היא לשפר את היכולת לתחזק את הגינה – במינימום מעורבות מצדנו. בזכות הממטרות אפשר לדעת שההשקיה תעבוד באופן תקין ושהיא תכסה כמה שיותר מהשטח הקיים. גם אם לא מתקינים מערכת השקיה ממוחשבת אלא מסתפקים בממטרות רגילות בלבד, היתרונות ברורים ושווים את ההשקעה.

 

איך ממטרות יכולות לחסוך לנו בהוצאות?

התקנה מקצועית שכוללת התאמה אישית של הממטרות לסוג הגינה או החצר היא דרך מעולה לחסוך בהוצאות. בזכות התקנת ממטרות אנחנו יכולים לשלם פחות כסף על ההשקיה, אך לכסות את אותו גודל של שטח מבחינת מ"ר. עם הזמן, מתרגלים להפעלה של הממטרה וכך חוסכים בהוצאות המים. זה חשוב מאוד כבר בשלבים המוקדמים של אפיון הפרויקט ואחריו כבר לא צריך לדאוג.

 

תוכן עניינים