כיצד מתקינים דשא סינטטי

מחפשים שירותי גינון? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

בעבר התקנת דשא סינטטי הייתה יכולה להיות עניין סבוך ומורכב הדורש עבודה עם מספר ספקים בעלי מקצוע. אין הדבר כך היום. מאחר ומדובר במוצר נפוץ, כל עניין ההתקנה הפך להיות פשוט יותר ומרוכז בבעל מקצוע אחד. אז מה צריך לעשות כדי שגם לכם יהיה דשא סינטטי? כל התשובות במאמר.

דשא סינטטי הוא פתרון קל לכל אחד שלא מצליח לתחזק דשא טבעי. הוא קל לתחזוקה, נותן את המראה הירוק בעיניים ואת התחושה הרכה ברגליים. מה צריך לדעת לפני ההתקנה.

 

איפה אפשר להתקין דשא סינטטי?

דשא סינטטי במקור, אמור להחליף את כר הדשא הטבעי, אשר יש לתחזק אותו באופן אינטנסיבי. מאחר ומשטח של דשא סינטטי הוא מוצר שקל יותר ויותר למצוא אותו בשוק הנכון, ניתן גם להחליט שהוא לא רק תחליף לדשא טבעי, אלא יכול להחליף גם משטחים אחרים.

לדוגמא, אם נרצה לגדל במרפסת גינה אורבנית, עציצים מרובים ולתת להכל מראה ירוק יותר, ניתן לכסות את ריצוף המרפסת במשטח של דשא סינטטי. כמובן שהשימוש המקורי אפשרי גם הוא, בגינה הביתית. כל מקום שבו היה אמור להיות דשא טבעי, ניתן להחליפו במשטח דשא סינטטי. גם בגני משחקים ופארקים כיום, כבר החליפו את משטחי הדשא לסינטטי.

 

מה טווח המחירים של הדשא הסינטטי?

טווח המחירים של דשא סינטטי נע על סקאלה רחבה. דשא הנראה כמו 'הדבר האמיתי' בעל סיבים ארוכים וצפופים וגוונים רבים של הצבע הירוק, יהיה בראש הסקאלה. דשא סינטטי בעל צפיפות נמוכה וסיבים קצרצרים יהיה זול יותר באופן משמעותי.

איך מחליטים איפה כדאי להתקין דשא יקר ואיכותי ואיפה ניתן להסתפק בדשא זול יותר בעל איכות פחותה? תלוי מה רוצים להשיג. אם מחליפים את כר הדשא הטבעי בגינה הפרטית שלנו, כדאי להחליף בדשא סינטטי הדומה למראה הטבעי. אם מכסים משטח גדול יותר במקום יותר ציבורי, ניתן להסתפק בדשא סינטטי עם תחושה פחות טבעית.

 

אילו סוגים של דשא סינטטי קיימים בשוק?

כפי שנאמר, סוגי הדשא והמחירים שלהם תלויים אחד בשני. גם סוגי הדשא נעים על הסקאלה. הסקאלה נעה בין המראה הטבעי מבחינת גוונים ואורך הסיבים, כולל התחושה כאשר דורכים עליו ברגליים יחפות ועד למשטח דשא סינטטי בעל סיבים קצרים וצפיפות נמוכה שגם התחושה שלו פחות נעימה.

 

מה היתרונות של דשא סינטטי

יתרונות הדשא הסינטטי רבים. ראשית, כיום ההתקנה לא מורכבת כלל וכלל, ובהמשך עוד נפרט עליה. שנית, התחזוקה היא כאין וכאפס לעומת תחזוקה של משטח דשא טבעי. כאן מובטח לנו משטח ירוק לתקופה ארוכה ביותר ללא תלות בעונות השנה או בהשקיה אינטנסיבית. בנוסף גם התחושה יכולה להיות נעימה מאד לישיבה על המשטח או לרגליים יחפות…

חסרונות הדשא הסינטטי לעומת זאת מועטים – הוא מתחמם כאשר יש שמש חזקה ולעיתים ילדים שהולכים עליו יחפים יכולים להירתע. העניין יכול להיפתר בדקות ספורות שכן, אם מרטיבים אותו הטמפרטורה מיד מתקררת והבעיה נפתרה. שנית הוא יכול לדהות. אך תהליך הדהיה לוקח שנים ארוכות ועד שהדשא יאבד מטבעו יתכן שהשכן שבחר לשתול דשא טבעי כבר יצטרך להחליף אותו מספר פעמים.

 

מה עוד צריך לרכוש על מנת להתקין דשא סינטטי?

על מנת להתקין דשא סינטטי יש להזמין מוביל שיביא את משטח הדשא, שקי אדמה מתאימים, שקי אבנים קטנות (נקראות לעיתים שומשום), יריעה גדולה ושחורה לכסות את הכל ומכבש. מאחר ומדובר בציוד שקשה להוביל אותו באוטו פרטי, הפתרון הפשוט הוא הזמנת כל הציוד באופן מרוכז מאותו המקום ותיאום הובלה לכל.

 

האם אפשר להתקין דשא סינטטי באופן עצמאי?

התקנת דשא סינטטי היא מורכבת. ניתן לבצע זאת באופן עצמאי אך התוצאה לא תמיד תהיה לשביעות רצוננו. כדאי לקחת בחשבון שאת המיומנות של יישור האדמה על ידי הכלים המתאימים והתקנת הדשא באופן שהתפרים יהיו בלתי נראים לעין רוכשים על ידי ניסיון בענף הגננות ולא תמיד נצליח לבצע זאת באופן עצמאי.

בנוסף, על מנת ליישר את המשטח יש לעשות זאת עם מכבש, כאשר עושים זאת באופן עצמאי יש להשכיר את הכלי או למצוא חלופה כמו מכבש לא חשמלי ולא תמיד קיימת המיומנות הדרושה על מנת לעבוד עם כלים מהסוג הזה. לכן, הכי בטוח, להשאיר את העבודה לאנשי המקצוע.

 

מי בעל המקצוע שמתקין דשא סינטטי?

בעל המקצוע שאתם מחפשים שיעשה את העבודה מאל"ף ועד ת"ו הוא – גנן! גנן יודע מאיפה מזמינים את כל הציוד הנדרש, יש לו את הכלים הדרושים לביצוע העבודה ויישור האדמה והוא גם בעל ניסיון בתחום. אפשר להיות בטוחים שבבחירה האם להזמין גנן או לעשות זאת בעצמינו, בחירת גנן תבטיח לנו ראש שקט ועבודה מקצועית יותר בסוף הפרויקט.

 

כמה זמן לוקח להתקין דשא סינטטי?

התקנת דשא סינטטי לא אמורה לקחת יותר מיום אחד עד שלושה ימים. אם ישנו צוות, היא תהיה יותר מהירה מן הסתם, אך כך או כך, אם מדובר רק בהתקנת דשא סינטטי ולא עבודה על הגינה כולה, מדובר בתהליך מהיר למדי.

 

איך בוחרים את הגנן שיעשה זאת על הצד הטוב ביותר?

בחירת הגנן היא לא עניין של מה בכך, שכן עיצוב גינות הוא עניין של טעם. אם מדובר רק בהתקנת דשא סינטטי, העניין פשוט יותר וכנראה שכל גנן מקצועי יוכל לעשות את העבודה. אך א מדובר בעיצוב הגינה כולה, כולל התקנת דשא סינטטי, זה הזמן ללכת ולהציץ בדשא של השכן. לקבל המלצות מחברים, בני משפחה ושכנים קרובים על גננים שעשו אצלם עבודה יפה ומקצועית. היופי בעיני המתבונן, כמובן.

תוכן עניינים