כיצד נפטרים מנמלים בגינה

מחפשים שירותי הדברה? ריכזנו עבורכם את המדבירים המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

קיני נמלים שפשטו על הגינה הם רעה חולה. הנה מספר דרכים ידידותיות יותר ופחות על מנת למגר את התופעה המציקה. אין כמו האביב: מזג האויר מתחמם הכול פורח. אבל אליה וקוץ בה. זו גם העונה החביבה על הנמלים, איתן אנחנו ממש לא מעוניינים  לחלוק את הגינה.

 

מהן הדרכים הטבעיות לסילוק נמלים?

על מנת להרחיק נמלים באופן ידידותי, ניתן להשתמש במספר אמצעים טבעיים, שירחיקו את הנמלים מהגינה שלנו. על מנת לגלות מה עובד אצלינו נסו בכל פעם אמצעי אחד בלבד. והמתינו לתוצאות. אם זה עבד, נפלא! אם לא, נסו את אחד החומרים האחרים המוצעים כאן:

 

חומץ

החומץ הוא חומר טבעי חזק ויעיל מאד. דללו עם מים העבירו לשפריצר. הריח החריף שלו יעשה את העבודה.

 

קליפות הדרים

מסתבר שהריח של קליפות ההדרים בא לא טוב לנמלים. דרך אחת לטפל בדבר-היא פשוט להניח קליפות הדרים סמוך לפתח הקן. דרך נוספת היא להרתיח את הקליפות עם מעט מים חמים. לאחר שהמים עם הקליפות התקררו וצוננו במקרר, יש להניח בשפריצר ולרסס בעזרתו.

 

מקלות קינמון או עלי דפנה

שני תבלינים אלה שמשבחים את טעם האוכל שלנו עושים את ההפך המוחלט לנמלים. הריח הדומיננטי שלהם מבריח אותן. פזרו מספר מקלות קינמון בגינה. באם אתם משתמשים באבקת קינמון, פזרו מעט ממנה. באם בחרתם להשתמש בעלי הדפנה, פזרו אותם וחכו לראות את התוצאה.

 

קמח תירס

הפעם מדובר במאכל שאהוב מאד על הנמלים. הן ישמחו לקחת אותו איתן אל הקן. אך הקמח שפועל כפיתיון -הוא חומר שהנמלים לא מסוגלות לעכל ויביא לסופן. פזרו מעט קמח תירס בסמוך לפתח קן  הנמלים, והניחו לנמלים כבר להשלים את המלאכה.

 

עלי נענע

גם הריח של הנענע חריף מידי לנמלים ומרחיק אותן. אפשר לפזר עלים בגינה. אך עדיף לשתול או להניח בה מספר עציצים נענע.

 

מעלים הילוך – עושים שימוש בג'ל להדברת נמלים

אין לכם ענין בניסוי וטעיה שמצריכים האמצעים הטבעיים? או אולי התנסיתם בהן ולא פתרתם את הבעיה, אך עדיין ברצונכם לעשות את זה לבד ללא מדביר? זה הזמן להתנסות במזרק ג'ל להדברת נמלים. החומר בג'ל אינו טבעי לגמרה, אך כמות הרעל שבמזרק מועטה. כך שניתן לרכוש ולהשתמש במזרק באופן עצמאי.

את מזרקי הג'ל ניתן למצוא בחנויות שונות בטמבוריות ומשתלות. השימוש בהם קל ופשוט. יש להזריק כמה טיפות מהג'ל במספר מקומות בסמוך לפתח הקן. הנמלים שמזהות את הג'ל כאוכל לוקחות אותו איתן אל תוך הקן. כשהמלכה בקן אוכלת את הרעל ומתה, מפסיק הקן להתקיים. הנמלים לא נשארות בקן ללא מלכה. המלכה נפתרה הבעיה נפטרה. כל השיטות שמנינו עד כה לא יעבדו שכמדובר בנמלת אש.

 

 מה היא נמלת אש

סוג זה של נמלים עקשן ועמיד יותר. לכן יש להשתמש כנגדו בחומרים אחרים. נמלות האש הן נמלים קטנות ואדמות. עקיצתן צורבת כמו כוויה. זה ממש לא נעים. אך על פי רוב, גם לא נורא. הצריבה תעבור אחרי מספר ימים. לעיתים זה מצריך התערבות רפואית של ממש. כשמדובר על קן של נמלי אש בגינה יש לנקוט בשיטת פעולה אחרת.

 

איך להדביר נמלת אש?

גם כאן ניתן לעשות זאת באופן עצמאי. בחנויות מצוי חומר הדברה כנגד נמלת האש הנימכר לציבור הרחב ולא רק למי שהוא מדביר מורשה. עם זאת, חומר ההדברה איננו טבעי והוא מגיע כפיתיון מורעל בגרגרים או בג'ל. שיטת הפיתיון היא לתת לנמלים המזהות את הרעל כאוכל לשאת את הפיתיון לתוך הקן אל מלכת הנמלים. בגינה בה עושים שימוש גם בעלי חיים וילדים חשוב לקנות פיתיון שבתווית שעליו רשום שאינו רעיל לילדים ובעלי חיים.

 

האם יש הדברה שונה לנמלים בגדלים שונים?

נמלים באות בכל הגדלים ובכל הצבעים. הבשורה הטובה שההדברה מתאימה לכולן. בכל גודל וצבע. אפילו לנמלים המעופפות.

 

איך לטפל בנמלים עם כנפיים?

מוזר ככל שזה ישמע. יש נמלים בעלות כנפיים. מה שמושך אותן לגינה זה ריח תערובת הגינון שבעציצים. פתרון פשוט שימנע את הגעתן, יהיה לרוקן את העציצים מתערובת הגינון. לשטוף היטב ולהניח במקומה אדמה ללא תערובת גינון. לצורך הרחקתן תוכלו לעשות שימוש בכל אחת מהשיטות הטבעיות שרשומות כאן. אם גם זה לא צלח, השתמשו בשרותיו של מדביר מקצועי. שידביר בעזרת מלכודות שאינן רעילות בעציצים.

 

שיטות ההדברה של מדביר מקצועי

שיטת ההדברה משולבת וכוללת ריסוס ושימוש בג'ל. שימוש יעיל בריסוס יכול להתקיים רק לאחר שמאתרים את קיני הנמלים. במקרים בהם לא אותרו כל הקינים, נעשה שימוש בג'ל. הנמלים מתרכזות בקבוצות סביב הג'ל אותו איתרו כמזון. את המשך פעולת פתיון הג'ל אנחנו כבר יודעים. הנמלים נושאות את הרעל לקן, המלכה אוכלת ומתה והקן מתחסל. פעולה זו אורכת ימים ספורים עד שקן הנמלים יוצא משימוש.

 

זהירות ושמירה על בני הבית ובעלי החיים

בגינות וחצרות בהם יש בעלי חיים וילדים המשחקים בהם. יש לקחת בחשבון את הרחקתם למספר שעות בזמן ההדברה ואחריה. לדאוג למקום חליפי לבעלי החיים. במקרה של כלב, רצוי שלא להניח את כלי האוכל שלו באיזור המרוסס. אך גם כשמדובר בהדברה מקצועית ניתן לעשות שימוש בהדברה אקולוגית.

 

על הריסוס האקולוגי ויתרונותיו

רבים מהמדבירים יעשו שימוש בריסוס אקולוגי ידידותי לאיכות הסביבה. מדובר בחומר שהוכיח יעילות גבוה בהשמדת המזיקים. אך לא פחות חשוב הוא לא מזיק לבני אדם ולא מזיק לסביבה. כך או אחרת כשזה מגיע להרחקת נמלים מהגינה, נעשה כל שאפשר כדי להרחיקם. אם לא ניתן באמצעים טבעיים וידידותיים, ניעזר באנשי מקצוע.

תוכן עניינים