מהן העלויות של גנן?

מחפשים שירותי גינון? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

עבודה בגינה יכולה להיות מהנה עבור חלק מהאנשים ויכולה גם להיחשב כעוד משימה שמעיבה על התנהלות היום יומית, יש אנשים שיכולים ממש להנות מזה ויש כאלה שממש לא. אז מה יכולה להיות האלטרנטיבה עבור מי שנפשו חפצה בגינה ירוקה ופורחת אך לא מצליח לתחזק אותה באופן עצמאי? גנן. מה צריך לדעת לפני שמזמינים גנן הביתה? כל התשובות במאמר.

הזמנת גנן הביתה יכולה להיתפס לפעמים כפינוק ומותרות, לפעמים נשמע לנו שהמחיר יקר מידי עבורנו. אבל אם מפרקים לגורמים את עבודתו של הגנן מגלים שיש עליו אחריות רבה ואולי שווה לשלם את המחיר, לקבל תוצאות מקצועיות ופחות כאב ראש בשביל עצמינו.

 

תחזוקה בסיסית של הגינה – מה הוא כולל?

תחזוקה של גינה לפעמים נשמע כמו עניין פעוט ושגרתי, אך לרבים הוא נחשב 'תיק' רציני. תחזוקה זה אומר הכל! השקיה בסיסית, דישון, גיזום ועיצוב של שיחים פולשים, כריתה של ענפים גדולים וקטנים, שתילה של פרחים במקום אלו שנבלו, איסוף וניקיון של עלים שנשרו ולכלכו את הגינה, הרבה יכול להיכנס תחת הגדרת התחזוקה.

מי שיש לו גינה בביתו יודע שבכל נסיעה לחו"ל או אפילו אם לא יצא לגינה לשבוע אחד בלבד, התוצאות מדברות בעד עצמן וגינה בלתי מתוחזקת גם נראית ככה. היופי במרבד ירוק ופרחים פורחים אינו מגיע מעצמו, אומנם הטבע עושה עבודה יפה, אך כדי לא להרגיש שגדלים בתוך ג'ונגל, כדאי לעזור לו באופן קבוע.

 

ואם הגינה שלי קטנה?

כל האמור, תקף גם לגינה קטנה. חלקה קטנה של דשא וכמה ערוגות של פרחים עונתיים או גינת ירק, זקוקים גם הם לטיפול מסור. לעיתים כשהגינה קטנה, דיירי הבית יכולים להשתלט על המשימה בעצמם, ולעיתים לא.

אין מה להרגיש כישלון, על מנת לקבל גינה יפה ופורחת שנשקפת מחלון הבית יש לדעת איך לתחזק אותה וקבלת עזרה מקצועית בתחום יכולה להיות גלגל הצלה מצוין. גנן שמגיע לטפל בגינה קטנה יכול להגיע  לעיתים רחוקות יותר, ולתת לבני הבית הוראות מינימליות מה לעשות בין ביקור לביקור שלו ובכך גם להפחית עלויות וגם להרוויח טבע ירוק מחוץ לבית.

 

ואם הגינה שלי גדולה מאד?

גינה מאד גדולה עלולה לגזול זמן רב בטיפולה ואחזקתה. בין אם מדובר בערוגות ירק, או בעצי פרי, ובין אם מדובר בגינה גדולה שכולה מוקדשת לנוי, היא זקוקה לטיפול מסור ומקצועי שלא תמיד אפשר לקבל ממי שאינו מתמחה בכך. גינה גדולה, מן הסתם, תביא איתה הוצאות גבוהות יותר מאשר גינה קטנה, הן בהוצאות על מים והן בהוצאות על אחזקה.

טיפול מקצועי של גנן, אחת לשבוע, לעיתים יכול להיות מעט מידי ועל כן יש שתי אפשרויות – הראשונה היא שגנן יגיע לביקור בגינה בתדירות יותר גבוהה, והשנייה היא שהגנן ידריך את דיירי הבית כיצד לטפל בגינה בין הביקורים. כך או כך, יש לקחת בחשבון שההשקעה נדרשת, בין אם מדובר בהשקעה כספית ובין אם מדובר בהשקעה פיזית מהזמן הפרטי.

 

מה אם ארצה לבצע שינויים?

כאשר נעזרים בבעל מקצוע כמו גנן, ישנן יתרונות רבים. תוך כדי תנועה מגלים שיש צורך בביצוע שינויים, לדוגמה – כריתת עץ חולה, התקנת שביל גישה, החלפת הצמחייה בצמחיה אחרת שיותר מתאימה לעונה, או שהילדים גדלו ואפשר כבר לוותר על מתקנים ולשתול עוד עצים. הכל אפשרי, כיד הדמיון הטובה, כאשר יש גנן מקצועי שמבין את צורכי הלקוח והוא נכון לסייע על פי דרישות החיים.

 

כלי עבודה – איך משיגים?

יתרון נוסף וכלכלי בקבלת שירות מגנן מקצועי היא שאין צורך לרכוש, לשאול או לשכור כלי עבודה כבדים שאין ברשותנו. כלים כמו מפוח, כלי לגיזום, מכסחת דשא וכו', כולם מגיעים יחד עם הגנן כשהוא מגיע לעבוד. נכון שלפעמים הזמנת גנן נראית לנו פינוק וצעד לא נכון מבחינה תקציבית, אבל לפעמים רק רכישה או השכרה של כל מיני כלים הנחוצים לנו על מנת לבצע את העבודה בכוחות עצמינו, עלולים להיות יקרים יותר.

 

רעש ובלגאן? זה לא חייב להיות ככה

זה לא סוד שישנן פעולות מרעישות שהן יכולות להוציא אדם משלוותו. לפעמים שימוש במכשירים חשמליים שדרושים לגינה עלולים להיות כאלה, כמו מכסחת דשא או מפוח וישנם עוד כלים רבים שיודעים להפיק רעש חזק. בהזמנת גנן לגינה יש יתרונות גם מהכיוון הזה, הגנן עובד בגינה עם כל המכשירים המרעישים, ודיירי הבית יכולים להישאר בבית בדלתות מוגפות.

לא מספיק אטום? אפשר גם לצאת מהבית לגמרי בשעות עבודתו של הגנן, או להזמין אותו לעבוד בזמן שאתם בכלל נמצאים במשרד. כאשר מוצאים גנן שהוא אמין ומקצועי, קל להשאיר אותו לעשות את עבודות הגינון בעת שממשיכים בחיים והולכים לעבודה לדוגמה.

 

איך אפשר למצוא גנן שימצא חן בעיני?

מה חשוב לנו לדעת ולבדוק כאשר מחפשים את הגנן האולטימטיבי? דבר ראשון ולפני הכל, כאן זה כן הזמן לציץ אל הדשא של השכן ולבדוק אילו גינות מוצאות חן בעיננו ואילו ממש לא לטעמינו. לאחר מכן ניתן לגשת אל השכן ולבקש המלצות. דרך נוספת היא לבקש המלצות מחברים וקרובי משפחה ולהסתכל באתרים של בעלי המקצוע ולהתרשם מעבודתם.

גם לאחר קבלת המלצות וגם ללא קבלת המלצות, כדאי לשוחח עם הגנן ואף להזמין אותו הביתה, לקבל הצעת מחיר, לראות שהאדם מוצא חן בעיננו והמחיר נשמע הוגן ביחס לעבודה. העבודה יכולה לנוע על טווח מאד רחב במתחיל בתחזוקה בסיסית של גינה קטנה וממשיך עד תחזוקה שוטפת של גינה גדולה המכילה סוגים רבים של צמחיה. לכן חשוב מאד לא להשאיר קצוות בלתי פתורים.

תוכן עניינים