איך מנקים דשא סינטטי?

מחפשים שירותי גינון? ריכזנו עבורכם את הגננים והחברות גינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

לדשא הסינטטי שלל יתרונות ביחס לדשא הרגיל. הוא חסכוני במים, הוא לא מצהיב בחורף ולא מתייבש בקיץ. לא צריך לכסח אותו והוא לא נעקר ממקומו. כל אלו הפכו את הדשא הסינטטי לפופולרי במיוחד בגינות בישראל. מצוקת המים וממילא מחירי המים בישראל, הופכים אותו לנפוץ מאוד בארץ גם ביחס לשאר המערב.

 

ניקיון הדשא

כפי שראינו, לדשא הסינטטי יתרונות רבים על פני הדשא הרגיל, אך גם חסרון אחד מרכזי – את הדשא הסינטטי צריך לנקות. ניקיון דשא סינטטי הינו הכרחי שכן מצטבר על הדשא אבק ושאר לכלוכים נוספים, אלו נדבקים לדשא הסינטטי ולא נוכל להימנע מניקוי הדשא הסינטטי. אולם לאור הפתרונות הנפלאים לניקוי דשא סינטטי, היתרון מתגמד ביחס ליתרונות והדשא הסינטטי עודנו עדיף, עבור רובנו, על פני הדשא האמיתי.

להלן נכיר את אותם פתרונות מצוינים לניקוי הדשא הסינטטי שלנו. פתרונות אלו יהפכו את ניקוי הדשא הסינטטי לפעולה קלה ויעילה. הודות לניקוי הדשא הסינטטי נוכל להנות מדשא סינטטי נקי ורענן, ממש כמו דשא אמיתי. נפתח בהצגת דרכי ניקוי הדשא הסינטטי המסורתיות. לאחר מכן, נמשיך אל מכשירי ניקוי דשא סינטטי מתקדמים ומודרניים העשויים להקל על פעולת הניקוי.

 

מפוח אוויר

השיטה הפשוטה ביותר לניקוי דשא סינטטי, הינה בעזרת מפוח אוויר. מפוח האוויר מפזר את האבק ואת שאר הלכלוכים מקרב הדשא ומנקה אותו. שימוש לא נכון במפוח האוויר עלול להיות מסוכן. עלולים להיפגע עקב עוצמת המכשיר, עקב מה שהוא פולט מתוכו ועקב חיבורי חשמל לא תקינים.

מכיוון שכך, חשוב מאוד לוודא כי מפוח האוויר שברשותכם עומד בתקן הישראלי וכן כי אתם יודעים כיצד להשתמש בו. ככל שהמפוח עומד בתקן ואתם מכירים את המכשיר ואת אופן השימוש בו, השימוש יהיה בטוח למדי ולא נצפית כל סכנה שהיא מהשימוש במפוח.

אם כן, הדרך הראשונה לניקוי דשא סינטטי הינה שימוש במפוח אוויר. עם זאת, המפוח לא ייטיב בניקוי דשא סינטטי כאשר נדבקו לדשא לכלוכים מוצקים וכן אם בבעלותכם בעל חיים אשר לעיתים מטיל מימיו על הדשא. המפוח לא יסיר את ריח השתן ולא ישאב את הלכלוכים הדבוקים לדשא במלואם.

 

לחץ מים

לכלוכים שנדבקו לדשא ולא מתנקים בעזרת מפוח האוויר, ניתן לנקות בעזרת לחץ מים ובכך להשלים את ניקוי הדשא הסינטטי שלכם. זרם המים בלחץ גבוה יחליש את הדבק שבין הלכלוך לבין הדשא הסינטטי שלכם והלכלוכים ייפרדו מהדשא. ייתכן שלחץ המים הגבוה אף יפורר את הלכלוך עצמו ולא תצטרכו לשאוב אותו שוב לאחר מכן.

ניקוי דשא סינטטי בעזרת לחץ מים יכול להתבצע בעזרת מכשיר לחץ מים ייעודי, או בעזרת צינור כיבוי אש. צינור כיבוי אש הוא צינור בעל לחץ מים גבוה ולכן יהיה אפקטיבי במיוחד. בעזרתו, תוכלו לבצע ניקוי דשא סינטטי בעזרת לחץ מים באופן מעולה.

ניקוי הדשא הסינטטי בעזרת לחץ המים אכן ישיג תוצאות שלא יושגו באמצעות ניקוי דשא סינטטי בעזרת מפוח בלבד, אך גם עתה התוצאות לא יהיו מושלמות. ריחות שדבקו בשתן לא יצאו ממנו בקלות ויישארו דבוקים לדשא גם לאחר הניקוי בעזרת לחץ המים.

 

חומר לנטרול ריחות

לאחר שנוכחנו לדעת כי גם מפוח האוויר וגם לחץ המים לא מסייעים בניקוי דשא הסינטטי מריחות שתן עזים, אתם וודאי תוהים לעצמכם מה כן עוזר לניקוי הדשא הסינטטי מריח השתן. התשובה היא, שלא במפתיע וכפי שכבר יכולתם לנחש מהכותרת, חומר ייחודי לנטרול ריח השתן.

בשלב הראשון של ניקוי הדשא הסינטטי לצורך נטרול הריחות, שטפו בעזרת הצינור את הדשא. לאחר מכן, התיזו מהחומר לנטרול הריחות על הנקודות הנגועות. תוכלו, לשם הגברת האפקטיביות, לשפוך על אותן נקודות גם חומץ. לאחר כרבע שעה, שטפו שוב את אותן נקודות והריחות ייעלמו.

למעשה, כל אלו הם פתרונות בדיעבד לבעיית השתן. הפתרון האפקטיבי ביותר לבעיית ריח השתן בגינה, הוא שמירה על חיית המחמד שלא תטיל מימיה על הדשא הסינטטי מלכתחילה.

 

מכשור מיוחד

השוק המודרני מציע לכם מגוון פתרונות משוכללים לניקוי הדשא הסינטטי שלכם. כעת, נכיר מכשירים אלו ונבין כיצד הם יוכלו לסייע לנו בניקוי הדשא הסינטטי.

 

מכונת הברשה וניקוי

בשוק קיימות מגוון מכונות הברשה וניקוי. מכונות אלו מזכירות בצורת מכסחת דשא, אך פעולתם, כמובן, שונה לחלוטין. אלו יברישו את הדשא תחתן וכן ירחצו אותו. לאחר השימוש במכונה, הדשא יהיה רענן ויפיפה. פעולת הניקוי עצמה פשוטה למדי ולא דורשת כל מאמץ מיוחד. יא קלה יותר ממעבר על הדשא עם מפוח או מרחיצת כל הדשא בצינור מים. כמובן שהיא גם חסכונית הרבה יותר מצינור המים הבזבזן.

עלות המכונה תלויה באיכותה. עלותן של מכונות פשוטות לניקוי דשא סינטטי תעמוד על כ-600 שקלים. מכונות משוכללות ואיכותיות יעלו יותר כסף. המחיר צפוי להכפיל ואף לשלש את עצמו ולהגיע כמעט לאלפיים שקלים. במידה שהגינה שלכם גדולה וטיפוח הדשא חשוב לכם, רכישת מכונת ניקוי דשא סינטטי טובה נראית כהשקעה משתלמת, על אף המחיר היקר לכאורה.

 

מגריפת הפלא

מגריפת הפלא הינה מגריפה הגורפת לכלוכים דקים במיוחד, דוגמת שיערות. אם חיה בגינתכם חיית מחמד המשירה שיערות על הדשא הסינטטי שלכם, מגריפת הפלא הינה פתרון נפלא לניקוי הדשא הסינטטי.

 

מכונת שטיפה

גם מכונת שטיפה המאפשרת לנו להתיז מים עם סבון באופן ממוקד הינה פתרון נפלא לניקוי השא הסינטטי. הפתרון טוב במיוחד עבור אלו שאין להם צינור כיבוי אש זמין.

 

לסיכום

כדי שהדשא הסינטטי שלכם יהיה בעל מראה חיוני ויפהפה וכן כדי לשמור עליו נעים למגע, חשוב לנקות אותו מעת לעת. ניתן לנקות את הדשא הסינטטי בעזרת מפוח, לחץ מים, תכשיר לנטרול ריחות, מכונת שטיפה, מגריפה חכמה ומכונת הברשה וניקוי. בהצלחה!

תוכן עניינים