טיפים לתאורה לאדניות עץ בגינה

מחפשים שירותי גינון? ריכזנו עבורכם את הגננים וחברות הגינון המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

חשקה נפשכם בגינה מוארת כזו שגם בלילה עושה רושם מיוחד? החלטתם שהגיע הזמן לחגוג את המרפסת והחצר שלכם ולהרחיב את השימוש בה לשעות החשכה? הגעתם למקום הנכון. במאמר הזה ניתן אינפורמציה רלוונטית על תאורת גינה וכמה טיפים מדליקים שיעזרו לכם להפוך את הגינה שלכם למוארת ומאירה במיוחד.

 

על תאורה ואוירה

תאורה מייצרת אוירה. מה שנכון בין כותלי הבית, נכון לא פחות בחצר ובגינה. תאורה מותאמת ומדויקת תייצר את הרושם שנרצה ליצור. אם כבר יש לכם מרפסת וחצר יפה, תרצו לדאוג שתאורת החצר שבה תעשה איתה חסד ותאיר אותה באופן המחמיא ביותר. לשם כך, תוכלו להיעזר במגוון רחב של גופי תאורה. מעמודים וגופי תאורה שונים, עד לשאר אביזרים ומוצרי תאורה שונים.

 

מה בין תאורת חוץ לתאורת פנים

בשנים האחרונות נעשה שילוב מעניין בין תאורת חוץ לתאורת פנים. מנורות תליה שמאירות את הבית ממוקמות באזורים שונים בחוץ. ויוצרות כך התכתבות מעניינת בין חוץ לפנים. נורות לד שמאירות בבית, מוצאות דרכן גם לתאורת החצר. הקומבינציה בין הפנים לחוץ והשבירה של התפיסה על תאורת חוץ כסטנדרטית, -מאפשרת ריענון וחדשנות. חוץ מהמנורות התלויות., תאורת גינה עושה שימוש נרחב בעמודי תאורה.

 

שימוש בעמודי תאורה באופן קצת אחר

עמודי התאורה מגיעים בגבהים שונים ואפשר לעשות בהם שינוי והתאמות. אם תרצו לגוון ולהעשיר את מראה הגינה ולהפוך את התאורה למעניינת יותר. החליפו את גופי התאורה בעמוד עצמו. דבר נוסף שניתן לעשות הוא החלפות הנורות בנורות לד. נורות לד יכולות לתת מענה נפלא לתאורה נרחבת בחצר. שימוש נכון ופיזור חכם של נורות לד בנקודות שונות בחצר ייצרו אפקט מרשים ודרמטי.

 

גופי תאורה ליוקרה ואוירה

גופי תאורה מעוצבים במבחר גדול ובהיצע רחב מצוי היום בחנויות. גופי התאורה הפכו להיות פריטים עיצוביים מרשימים במיוחד. בתוך שפע האפשרויות תוכלו למצוא את גופי התאורה שיתאימו לטעמכם האישי ולצורך הספציפי לו אתם מיעדים אותם. גופי התאורה הנכונים מקשטים ומשווים מראה ייחודי לחצר. דבר המשמעותי לא פחות מהתאורה שהם יוצרים. על כל פנים, בחירת גופי תאורה קשור קשר בלתי נפרד עם תנאי השטח.

 

כיצד משפיע השטח על בחירת גופי התאורה

ללא ספק השטח אותו אנו באים להאיר נותן לנו מענה מה הם הצרכים ומה נדרש. ראשית, גודלה של החצר משפיע מאד בבחירה איך ועד כמה יש להאיר אותה. עוצמת התאורה שנדרשת תקבע על פי גודלה.

סוגי הצמחייה וצפיפותה ישפיעו על הבחירה בגופי התאורה. על פי שיקול דעתכם והצורך שלכם תוכלו לבחור עד כמה תרצו להאיר את הצמחייה. בכל הנוגע לעוצמת התאורה, במקרה זה של צמחיה בגינה, מתבקש להתאים גם אותה כמובן לסוג הצמחים.

 

מיקומים שונים לתאורת החוץ

תאורת החצר תיקבע על פי השימוש הספציפי שנעשה במקום ועל  פי הצרכים שלכם. אתם יכולים לבחור בתאורה בוהקת קרה ויוקרתית. בתאורה חמימה ואינטימית. ההחלטה במה לבחור תעשה על פי הצורך באותו מקום. המרפסת, הגינה, החצר, ומבואות הבית. כל אחד מהם נזקק לתאורה שונה על פי השימוש והתפקיד שיעדתם לו.

 

אלמנטים שונים לתאורה בחצר

פריטים שונים המצויים בחצר זקוקים גם הם לחשיבה ולתכנון התאורה המתאימה להם. כך כשמדובר על תאורה סביב בריכת שחיה למשל, או פריט עיצובי כמו בריכת נוי קטנה לדגים. גם פריטים קטנים יותר כמו פינת ישיבה, או ספסל, דורשים גם הם את המחשבה על גופי התאורה שישמשו אותם. כך גם כשמדובר באדניות עץ עם צמחים. בנוסף, יש מגוון אפשרויות לתאורה באדניות עץ או פח שיתנו לאדנית אופי משלה וייצרו טוויסט קטן וייחודי.

 

רעיונות וטיפים לתאורת אדניות בגינה

האם חשבתם על אהיל זכוכית עגול דקורטיבי? את אהילי הזכוכית ניתן למצוא בגדלים שונים, הם מותאמים להצבה על הקרקע בגינה וניתן לשים אותם באדניות רחבות. היתרון: האהיל מספק מראה מסתורי וקסום. אפשרות אחרת הן שרשרות תאורה. שרשרות התאורה עוטפות את האדנית מכל צדדיה ויוצרות בחשכה אילוזיה, של צמחים שנדמים כמשייטים בחלל.

עוד אפשרות היא חוטי תאורה, המשובצים גופי תאורה קטנטנים ויכולים לתת מענה יצירתי שתוכלו לבצע בעצמכם. את החוטים הדקים ניתן ללפף סביב ענפים של שיח או עץ באדנית, כאשר המראה בחושך יוצר מעין ציור אור ויוצר תחושה קסומה. לשם השוואה, האפקט הנוצר מתאורה שקועה הוא אקספרסיבי ודרמטי לצמחים אותם הוא מאיר. ניתן לעשות שימוש בתאורה שקועה על ידי ספוטים הממוקמים בתחתית האדנית.

 

שימוש בספוטים לאפקט דרמטי בחצר

הספוטים משמשים כגופי תאורה שמישים בתאורת החצר והגינה. ניתן למצוא אותם  במגוון צורות וגדלים. ספוטים שקועים יוצרים אור תחתון שמייצר דרמה והבלטה. לכן בבואכם להשתמש בספוט, בחרו בקפידה את מה להאיר. הפריטים שתבחרו יככבו בגינה.

מומלץ לבחור בפריטים בעלי נראות מעניינת שיעניקו לגינה אופי ייחודי. פרטי נוי מיוחדים כמו בריכת נוי טבעית, עצים יפים, פסלים וכדומה יתאימו להיות מוארים בעזרת ספוטים. בבואכם להצמיד את הספוטים לאותם פריטים השתמשו באורות נעימים. הכוונה ליצור הדגשה של הפריט אך להימנע מסינוור.

 

אפשרויות נוספות לתאורת אדניות

אם כבר הזכרנו את תאורת הספוטים, ניתן בהחלט למצוא ספוטים במבחר גדלים שיתאימו לתאורה באדניות עץ או פח. אפשרות נוספת שכבר הרחבנו בה בראשית המאמר היא עמודי התאורה. באדנית ניתן לעשות בהם שימוש נרחב בגבהים משתנים.

אפשרות נוספת וחסכונית לשימוש בתאורה, ניתן לעשות במוצרי תאורה סולאריים. השואבים את כוחם מאור השמש ומאירים בחשכה. לסיום, אפשרויות התאורה באדנית בגינה ובתאורת החוץ רבות ומגוונות. בבואכם לבחור את התאורה העתידית, נדרשת מחשבה ושיקול דעת ורצוי לקבל עזרה.

תוכן עניינים