שירותי גינון

מחפשים שירותי גינון? ריכזנו עבורכם את אנשי המקצוע וחברות הריסוס המומלצות ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

על מנת לשבת בגינה היפה שלכם עם כוס קפה וספר טוב, היא צריכה להיות מקום נעים ואסתטי בין אם מדובר על החצר ובין אם על הגג או המרפסת. כדי לאפשר זאת מומלץ לתחזק אותה באופן שוטף ובצורה מקצועית. כאשר משכירים תחזוקה קבועה של גנן חלק מהשירותים שלו יתמקדו בבדיקת האדמה, שתילת פרחי נוי, גינת ירק, עצים ושיחים, טיפול וכיסוח הדשא, בדיקת תקינות מערכת ההשקיה ואלמנטים נוספים.

אך יותר מכך, שירותי גינון עוסקים בעיצוב הגינה על פי טעמכם האישי והצרכים האישיים שלכם. תוכלו בסיוע הגנן להקים בריכת נוי, מזרקה, גדר חיה, תאורת גינה, לשלב פסלים דקורטיביים, אבני מדרך, שבילי חצץ ועוד. כאן תמצאו אילו שירותי גינון מומלצים הן לבתים פרטיים והן למוסדות ציבוריים ופארקים.

 

שירותי גינון לבניינים

שירותי גינון לבניינים משותפים הם חלק משמעותי בתחזוקה שלהם. כפי שהמעלית, דודי השמש והתאורה בבניין צריכים להיות תקינים, כך גם הגינה. ניתן להקים גינת נוי קטנה בכניסה לבניין, להניח עציצים או כדים עם צמחייה, לשתול עצים, שיחים, דשא ואפילו לגדל בגינה ירקות וצמחי תבלין. הגינה בבניין המשותף משפרת את איכות החיים של הדיירים ומסייעת אף לפתח קשרים חברתיים ביניהם. ישנן חברות אחזקה האחריות לכל ההוצאות והתיקונים בבניין, לניקיון ולשירותי הגינון וישנם בניינים שהוועד הוא האחראי לתחזוקה  ובנפרד שוכר שירותי גינון וניקיון. הכל בהתאם לתקציב של הדיירים ומה שסיכמו ביניהם.

שירותי גינון לבניינים

 

גינון בתים

בשונה מגינון בניינים משותפים, בגינה הפרטית כל אחד עושה כאוות נפשו ובהתאם לצרכים שלו. הגינה עצמה תהיה בסגנון אישי, בחירת הצמחים והפרחים, הייעוד שלה וכד'. האלמנטים שמכניסים לגינה והעיצוב שלה מייצגים טעם אישי בהתאם לתקציב של בני הבית. בדומה לגינון בניינים, בבתים פרטיים ניתנים שירותי גינון שמשדרגים את הגינה ומשקמים אותה.

כלומר, מצד אחד מקבלים שירותי תחזוקה קבועים ומצד שני ניתן לקבל שירותים נוספים כשרוצים לשפר את המראה של הגינה. למשל, להקים בריכת נוי עם צמחיית מים ודגים, להתקין ספסלים, לשלב חלוקי נחל או אבני טוף, לשרטט שבילים וכד'. מעבר לכך, ישנם בתים או דירות בבניינים משותפים שמעצבים גינות במרפסות או בגגות שלהם כשאין להם חצר או שטח לגינה בחוץ.

גינון בתים

 

גינון גגות

גינון גגות הוא חלק בלתי נפרד מהבית ומשדרג את העיצוב שלו. הקמת גינה על הגג יכולה להיות משולבת עם המרצפות כאשר לצורך הקמת הגינה מסירים חלק מהן ותוחמים באבנים בצורה דקורטיבית המותאמת לגג. בניגוד לגינה בחצר בה דורכים על האדמה, כאן הגג נותר מרוצף והנעליים לא מתמלאות בבוץ. יחד עם זאת, ניתן לחפות את הגג בדשא סינטטי או אריחים דקורטיביים שמבליטים את הגינה.

בנוסף, שירותי הגינון ידאגו שהגג שלכם יוותר בטיחותי. כלומר, מעקות, שער בטיחותי לגינה וריהוט גן המותאם לגינה על הגג. משפחות עם ילדים בהחלט יוכלו ליהנות מגינה בטיחותית על הגג ולשלב בה אף גינת ירק לצורך מעקב ושימוש פרטי. חשוב לבחור בריהוט המותאם לגג ועמיד בפני לחות ושמש או לבנות תוספת של פרגולה שגם תעניק לכם הצללה.

 

גינון רחובות

חוץ מגינות פרטיות או גינות בבניינים משותפים, הגינון הציבורי גם הוא נעזר בשירותי גינון באופן שוטף. הרחובות מלאים בעצים שמסביבם טפטפות שיש לתפעל, עשבים שוטים שיש לעקור, מזיקים שיש להרחיק ועוד. ברחוב יש גם תאורה שפועלת בשעות החשיכה ופינות חמד שמאפשרות להתיישב על ספסל ולנוח באווירה נעימה.

למשל, ישנן שדרות, כמו שדרות רוטשילד בה לאורך השדרה שתלו עצים, שיחים, מדשאות וצמחייה בצורה משורטטת וישרה ושילבו בה מתקני מים לציבור, ספסלים ושביל לאופניים כדי שלתושבים יהיה מקום נעים לשאוף בו אוויר צח ולהירגע מהכבישים הפקוקים. ברחובות אחרים ניתן למצוא באמצע הרחוב מזרקה יפה, שלט דקורטיבי עם שם היישוב המורכב מפרחים צבעוניים והרבה ירוק בעיניים.

גינון רחובות

 

גינון פארקים

בדומה לרחובות הפארקים הציבוריים נחשבים כריאה ירוקה הניצבת בשכונות על מנת לשרת את התושבים באזור. גם שירותי הגינון בפארקים נחוצים על מנת שהמדשאות יישארו ירוקות ורעננות, הספסלים יוותרו שלמים, התאורה ומתקני המים יעבדו ותהיה מספיק הצללה לתושבים. בניגוד לרחוב, הפארקים משלבים פינה עם מתקני שעשועים לילדים או מתקני ספורט לכושר גופני וישנם אף פארקים גדולים יותר שהגדילו לעשות ובנו אגם מלאכותי שניתן לשוט בו בסירות או לצפות בברווזים.

הצומח בפארקים משלב עצים וצמחייה המותאמת לאזור בו הם נמצאים ואותה מטפחים באמצעות שירותי גינון תקופתיים, מערכת השקיה מתוחכמת וטיפול שוטף. השירותים ניתנים על ידי קבלני גינון שעובדים עם העיריות ואחראים על הדישון, הכיסוח, הגיזום, ההשקיה, הניקיון ופינוי הפסולת.

 

גינון בתי ספר

גם שירותי הגינון של גני הילדים ובתי הספר נעשים באמצעות קבלני גינון שזכו במכרזים של הרשויות המקומיות. אך בשונה מצורות גינון מסוימות, בבית ספר יכולים להקים גינה אקולוגית או גינת בר קיימא על מנת לעקוב אחר תהליכים התפתחותיים של הצומח וללמוד על גינון ידידותי לסביבה. בנוסף, ישנם בתי ספר בהם מקימים גנים בוטניים לצורך התנסות וחקר. גנים אלו מטרתם לבצע הרכבות, ללמוד על מינים שונים ולנסות לגדל צמחים בבתי גידול כמו חממות או תנאים אחרים. כשמדובר על גינות לימודיות בבתי ספר מומלץ שהילדים הם אלו שיטפלו בגינות, ישתלו וידשנו עם קומפוסט שהכינו לבד. אך, כשמדובר על גיזום, כיסוח דשא, הדברה אקולוגית או טיפול בצמחייה חולה, עדיף לקבל שירות מקצועי.

 

גינון בתי כנסת

בתי כנסת פתוחים לכלל הציבור ובסופי שבוע וחגים פוקדים אותם לא מעט אנשים שמגיעים להתפלל. גם בימי חול ישנם אירועים חשובים בבית הכנסת כמו קבלת ספר תורה לתלמידים, שיעורי גמרא, חגיגת בר מצווה, שבת חתן או ברית. כלומר, מדובר על המון שצריך שבילי גישה נוחים לבית הכנסת ולנראות שתכבד את המקום, בין אם הוא נמצא ברחוב ובין אם במבנה. כאשר מעניקים שירותי גינון לבית כנסת מסוים לעולם לא יכוונו את מערכת ההשקיה שתעבוד בשבת ויתכנתו את ההשקיה רק שאין אנשים בסביבה ובצורה חסכונית על מנת לחסוך במים.

בנוסף, כחלק מהקמת הגינה לבתי כנסת נשמר שטח שישמש את המתפללים לבניית סוכה בחג הסוכות, מתחמי צל כמו פרגולה לאירועים חיצוניים, תאורה המחוברת לשעון שבת ועוד אלמנטים המיוחדים למקומות קדושים. כשמדובר בבית כנסת קטן לקהילה קטנה ממקמים אותו במרכז קהילתי או מוסד חינוכי ושם הילדים נהנים ממתקני שעשועים בין התפילות והמבוגרים מהגינון הייחודי למקום. כיום אף ניתן לראות מקוואות שהחלק החיצוני שלהן מטופח בדשא ירוק ועצים או חלק פנימי מעוצב בסלעים וצמחייה הנראה כמו ספא.

גינון בתי כנסת

 

לסיכום

גינון חיצוני מתייחס לגינון במוסדות חינוך, גינון בתי כנסת, גינון כיכרות, רחובות ופארקים וגינון בתים פרטיים מתייחס לאנשים פרטיים בין אם הקימו גינות בחצרות ובין אם על גגות. בגינון הפרטי ניתן להקים גינות על פי סגנון וטעם אישי ואילו בגינון חיצוני הגינות נבנות בהתאם לצרכים של כלל התושבים. לעומת זאת, גינון בניינים מתייחס לגינות משותפות למקבץ של אנשים ולמרות שאינן ציבוריות, הן צריכות לשרת את הצרכים של כלל דיירי הבניין.

מה היה לנו עד כה?